Znajdź artykuł

Usługi dla firm zagranicznych a VAT

Usługi doradztwa świadczone na rzecz podmiotów polskich są zgodnie z przepisami opodatkowane 22 proc. VAT. Powstaje pytanie, jak jest wtedy, gdy ich odbiorcami są firmy zagraniczne? Usługi doradcze można podzielić na trzy grupy. Pierwsza to usługi dla podmiotów polskich, które co do zasady, są opodatkowane 22 proc. VAT. Druga grupa to usługi zwolnione z VAT: doradztwa finansowego (art. 7 ust. 1 pkt 2 ustawy o VAT); doradztwa rolniczego związane z: uprawą roślin, hodowla zwierząt, sporządzaniem planu zagospodarowania i modernizacji gospodarstw rolnych (§ 69 pkt 1 litera d rozporządzenia ministra finansów z 22 grudnia 1999 r. w sprawie wykonania przepisów ustawy o VAT oraz o podatku akcyzowym (Dz. U. nr 109, poz. 1245). [...]
9/2001 str. 0

Kup aby przeczytać całość